BiAltın’a Hoşgeldiniz!

BiAltın, bugünün hantal ve modası geçmiş finansal yapısını, fiziki altına dayalı stabil kripto para yapısıyla geleceğin finansına dönüştürüyor.

Altın, binlerce yıldır birçok farklı kullanım amacına hizmet ederek insanoğlunun hayatında her zaman önemli bir yer aldı. Kimi zaman eritilip altın sikke üretilerek ticarette kullanıldı, kimi zaman kağıt paranın arkasındaki değer olarak finansal sistemde bir ödeme aracı haline geldi, kimi zaman ise zanaatkarlar tarafından değerli eşyaların üretiminde kullanıldı.

Kısacası altın, insanlık tarihi boyunca hem özel hayatımızda, hem de iş hayatımızda önemli bir yer edindi. Altının bu önemi kazanmasında arzı sınırlı bir maden olmasının yanında, değer saklayan, güvenli ve getirisi yüksek bir yatırım aracı olarak kabul edilmesi de etkili oldu. Bahsedilen bu özelliklerinin sonucu olarak altın, merkez bankalarının rezervlerinde bulundurulan, bireysel yatırımcılar tarafından da yastık altı yatırım aracı olarak kullanılan bir maden haline geldi.

Artık yukarıda sayılan özelliklerin hepsini BiAltın (GLDB) olarak, altını dijitalleştirerek ve kontrolün sadece sizde olduğu, güvenilir ve şeffaf bir altyapı ile birleştirerek hizmetinize sunuyoruz. Geçmiş ve geleceği birleştirdiğimiz bu sistemde, geleneksel yatırım aracı olan fiziki altını, her biri 1 gram altına eşit olacak şekilde BiAltın yatırımcılarıyla kripto cüzdanlarda buluşturuyoruz.

GLDB sayesinde altın piyasasındaki temel problemi çözdüğümüzü düşünüyoruz: Fiziksel altının getirdiği dezavantajı, 1 gramdan daha az ya da daha çok herhangi bir miktarda işlem yapılabilen, kolayca taşınabilen, istenildiğinde yüksek likidite sayesinde ticareti yapılabilen GLDB ile ortadan kaldırıyoruz. Üstelik sizin için fiziksel altınları Onsa Rafineri ile güvenli ve profesyonel kasalarda saklarken, aynı zamanda bu altınları sigortalıyoruz.

GLDB Nedir, Nasıl Çalışır?

BiAltın yatırımcıları, 1 gram altına eşit kripto para birimi olan GLDB’ye sahip olduklarında, Onsa Rafineri tarafından saklanan fiziksel altına da erişim sağlayabilirler. GLDB’nin Ethereum blokzincirinde 7 gün 24 saat boyunca kolayca, ucuza ve anında aktarılabiliyor olmasına ek olarak, endeksli olduğu fiziksel altın Onsa Rafineri kasalarında güvenle saklanır. Aynı zamanda küçük miktarlara (18 ondalık basamağa kadar) bölünebilir olması, BiAltın’ı daha geniş pazarlar için erişilebilir ve kullanışlı hale getirir.

En kaliteli altınlara verilen LBMA sertifikasına sahip altın barlar, dünyanın en güvenli kasalarından biri olan Brinks garantisi ile güvenli ve sigortalı bir şekilde saklanır. Böylece, satın aldığınız her bir GLDB’nin karşılığı olan fiziksel altına, yine BiAltın tarafından sağlanan üstün güvence ile sahip olursunuz.

Neden BiAltın’ı Hayata Geçirdik?

Son yıllarda büyük gelişme gösteren blokzincir teknolojisi, artık yeni çağın varlık yatırım ve takas altyapısını simgeliyor. BiAltın olarak biz, altının değer saklama ve tasarruf aracı olma avantajlarını, blokzincir teknolojisinin beraberinde getirdiği artılar ile birleştirerek dijital çağın yatırımcılarına sunmayı hedefliyoruz.

 • Stabil Kripto Para: Her bir GLDB’nin arkasında fiziksel altın bulunur. 1 GLDB her zaman 1 gram altına denktir.
 • Likit: GLDB her zaman likit bir finansal araçtır. Farklı kripto borsaları ve merkeziyetsiz borsalar sayesinde 7/24 alım-satım işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • Güvenli: Onsa Rafineri tarafından güvenli ve profesyonel kasalarda saklanan fiziksel altınlar, aynı zamanda sigortalı bir şekilde barındırılmaktadır.
 • Kontrol: BiAltın’ı sadece sizin kontrolünüzde olan dijital cüzdanlarda saklayabileceğiniz gibi, kripto para borsalarında da tutabilirsiniz.

BiAltın’ın Faydaları

 • Stabil para birimi: Blokzincir üzerinde varlık olarak kabul edilen değerlerin alım-satım işlemleri için stabil bir para birimi olarak geliştirilmiştir.
 • Şeffaf: Fonların varlıklarını kanıtlamak için banka hesabındaki ve fiziki kasadaki varlıklar düzenli olarak denetlenir ve şeffaflık raporları yayınlanır.
 • Yasal koruma: BiAltın satın alıp, BiAltın’larını fiziki altına çevirmek isteyen herkesin kimlik kontrolünden geçmesi gerekir.
 • Fiziki altın ile desteklenen güvenli ve 1:1 parite: Her GLDB, her zaman 1 gram fiziki altın ile teminatlandırılır ve bu teminat, bankacılık ile fiziki saklama ortakları tarafından güvenli şekilde saklanır.
 • Alım-satım kolaylığı: BiAltın, ERC-20 dijital varlığı olarak dünyanın her yerine saniyeler içinde gönderilebilir.
 • Merkeziyetsiz Finans (DeFi) dünyasına katılım: GLDB ile kullanıcılar merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasına adım atarak, tüm DeFi ürünlerini keşfedebilir ve her türlü kripto varlığın alım-satım işlemlerini güvenlik ve şeffaflık ilkesi doğrultusunda kolaylıkla yapabilirler.
 • Teminatta kolaylık: Varlıklar teminat olarak kolay ve şeffaf bir şekilde her zaman kanıtlanabilir hale gelir ve böylece finansal kurumlara ve işlem ortaklarına teminat göstermek kolaylaşır.
 • Lojistik kolaylık: BiAltın ile fiziki altının taşıma riskine girmeden yatırımcıların altın varlıkları dijital bir şekilde taşınır ve saklanır.
 • Altının hızlı transferi: Dijital piyasaların getirdiği avantajlar ile beraber fiziki altının değer transferleri, cüzi maliyetlerle blokzincir tabanlı olarak sınırsız ve güvenli bir şekilde transfer edilebilir.

BiAltın, altın standardı sayesinde para biriminin doğrudan altına bağlı bir değere sahip olduğu parasal bir sistem olarak portföyünüze, dijital çağda istenilen yatırım imkanını sağlar. Fiziki altın piyasası ve blokzincir teknolojisinin beraberinde getirdiği avantajlardan yararlanarak, siz de bu global geçiş trendine katılabilirsiniz.

BiAltın ile sizlere sunduğumuz bu güvencenin ve değişimin bir parçası olun!

Yararlı Linkler ve Sosyal Medya Kanallarımız:

Website: https://bialtin.co

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bialtin/

Twitter: https://twitter.com/BiAltinOfficial

Telegram: https://t.me/joinchat/ogWVpgVbcmYyNmVk

Instagram: https://www.instagram.com/BiAltin_Official

Bize Ulaşın: hello@bialtin.co

Her Zaman Fiziksel Altına Eşit Kripto Para

Her Zaman Fiziksel Altına Eşit Kripto Para